— Posted in Uroda

Gdy dieta nie pomaga. Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Dobrze zbilansowana dieta, ćwiczenia na mięśnie brzucha i odpowiednia ilość ruchu nie są zawsze gwarancją dobrego wyglądu. Są sytuacje, gdy żaden z tych sposobów nie jest w stanie pomóc powrócić do wcześniejszego wyglądu po ciąży. Inną sytuacją jest także nagła utrata kilogramów. Pozostaje się wtedy z nadmiarem skóry, która się nie wchłania. W niektórych miejscach trudno jest się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Usuwanie tłuszczu z brzucha, ramion, podbródka czy kolan niejednokrotnie sprawia duże problemy.

 

Metody małoinwazyjne – medycyna estetyczna

Z pomocą przychodzą liczne zabiegi medycyny estetycznej. Ta dziedzina medycyny w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów, często bez ingerencji skalpela. Wiele zabiegów pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, a efekty są nieraz natychmiastowe.

usuwanie tkanki tłuszcozwej z brzuchaNależy jednak pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej jedynie wspomagają dietę i ćwiczenia. To zabiegi modelujące sylwetkę, a ich efekt nie jest gwarantowany na zawsze. Dlatego powinno się dbać o przygotowywanie zbilansowanych posiłków i odpowiednią ilość ruchu. W przeciwnym wypadku tłuszcz może ponownie osadzić się w miejscach, z których został usunięty. Popularne zabiegi to m.in. liposukcja, endermologia czy kriolipoliza.

 

Metody chirurgiczne – gdy nie ma innej alternatywy

Operacja plastyczna jest bardzo często ostatecznością. Plastykę powłok brzusznych wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj zabieg dotyczy dolnej i środkowej części brzucha oraz uwzględnia plastykę mięśni prostych brzucha.

Wbrew pozorom zabieg nie jest przeznaczony dla ludzi otyłych, którzy szukają sposobu na szybką utratę wagi.  Operacja może być połączona z innymi metodami, takimi jak liposukcja. Plastykę powłok brzusznych stosuje się wraz z odsysaniem tkanki tłuszczowej w przypadku, gdy napięcie skóry jest prawidłowe, a nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest związany z dużą otyłością.

W przypadku medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej należy pamiętać, że są to zabiegi które w mniejszym lub większym stopniu oddziałują na ludzkie ciało. W nielicznych przypadkach może to wiązać się z powikłaniami. Należy pamiętać, że nie są to metody, które gwarantują idealny wygląd na zawsze – trzeba nadal pamiętać o właściwym odżywianiu i ruchu.

 


Więcej informacji o odsysaniu tłuszczu z brzucha znajdziesz na: http://www.christofferingves.pl/pl/usuwanie-tluszczu-z-brzucha