— Posted in Uroda

Jak usunąć przebarwienia ze skóry?

Nadchodzi lato, a Ty wstydzisz się wyglądu własnej skóry. Chodzi o te nieznośne przebarwienia, z którymi masz problem od lat. Próbowałaś wielu metod, ale żadna się nie sprawdziła. Czas zaufać profesjonalistom i oddać swoją skórę w ręce najlepszych.

Przebarwienia skórne mogą naprawdę popsuć naszą pewność siebie – zwłaszcza wtedy, gdy występują na twarzy. Przez to, że się źle czujemy, tracimy możliwość nawiązywania znajomości. Warto więc już teraz zająć się tym problemem.

Przebarwienia powstają wtedy, gdy melatonina w naszej skórze (a więc obrończyni organizmu przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych) działa w zły sposób, jest jej za dużo lub zbyt mało. Można temu zaradzić.

piegi na twarzy jak się ich pozbyć

Klinika Ambroziak w Warszawie zajmuje się usuwaniem przebarwień: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/laser-q-switched/

Jak pozbyć się przebarwień?

Jeśli sok z cytryny oraz inne niekonwencjonalne środki domowego użytku zawiodły (a w większości przypadków tak niestety będzie), trzeba udać się po pomoc do specjalistów. Dermatolog z dużym doświadczeniem pracujący na najlepszym sprzęcie może tu nam bardzo pomóc.

Okazuje się, że istnieje świetna metoda usuwania przebarwień ze skóry przy użyciu lasera Q-Switched. Metoda ta przebiega w prosty sposób – za pomocą lasera wysyła się w głąb skóry niezwykle krótkie (bo trwające ułamki sekundy) impulsy światła. Warto wiedzieć, że światło laserowe nie pozostawia na ciele żadnych śladów swojego działania. Nie musimy się więc martwić o potencjalne blizny, oparzenia czy dodatkowe przebarwienia.

czysta skóra twarzy bez przebarwieńOczywiście podczas wykonywania zabiegu odczujemy delikatne pieczenie, jednak dzięki temu, że lekarz będzie na bieżąco chłodził naszą skórę – nie doznamy poparzeń czy innych uszczerbków na zdrowiu. Laser jednak nie działa kompleksowo za pierwszym razem. Jak się można było domyślić – sesje należy powtarzać. Szacuje się, że optymalna ilość wizyt u dermatologa wynosi 3-4.

Po zabiegu musimy pamiętać o tym, by nie obawiać się zaczerwienienia w okolicach ujmowanych przez laser. Znikną one samodzielnie po kilku dniach. Mając jednak na względzie bezpieczeństwo własne oraz skóry – trzeba kategorycznie unikać słońca i opalania w ogóle. Wszelkie próby działania na skórę słońca czy solarium mogą skończyć się nieprzyjemnie.