— Posted in Zdrowie

Najpopularniejsze typy masażu

Masaż dla wielu z nas jest najlepszą możliwą opcją relaksu, pozwalającą nam na całkowite rozluźnienie naszego ciała. Gdy będzie on wykonany poprawnie, może on pozwolić na uzyskanie sporych korzyści zdrowotnych, takie jak uspokojenie naszych skołowanych nerwów, czy zmniejszenie odczucia lęku i bólu. Istnieją jednak różne rodzaje masaży, które stosuje się w całkowicie innych dolegliwościach, więc dziś postaramy się przybliżyć wam różnice między nimi, abyście zrozumieli wszystko!

Masaż klasyczny

Masaże przyjmują całkowicie różne formy. Na pewno najpopularniejszym z masaż dłoninich jest masaż klasyczny, dostępny praktycznie w każdym salonie. Jego domyślnym celem jest poprawa funkcjonowania wszystkich stawów oraz mięśni wraz z dodatkowym przyspieszeniem naszej przemiany materii. Rozpoczynając od naszych stóp, masażysta kolistymi ruchami masuje techniką ugniatania całe nasze ciało, stopniowo przechodząc w kierunku kolejnych partii mięśniowych. Dąży się do tego, aby każda z nich była odpowiednio potraktowana!

Masaż leczniczy

masaż plecówCzasami jednak zdarza się tak, że zwykły masaż to za mało i potrzebny jest zabieg, który będzie nastawiony wyłącznie na zredukowanie naszego bólu. W tej chwili niezbędny okazuje się masaż leczniczy, który jest pewną formą fizjoterapii. Momentem, w którym należałoby poważnie przemyśleć skorzystanie z oferty na przykład masażu w Toruniu, byłyby, chociażby dolegliwości zwyrodnieniowe, pourazowe czy przeciążeniowe zwłaszcza w okolicach kręgosłupa. Sami się zdziwicie, jak wiele mogą zmienić ręce odpowiedniego specjalisty!

Masaż limfatyczny

Ostatnim zabiegiem, o którym wspomnimy, będzie masaż limfatyczny i możemy często go spotkać w kosmetyce. Ma on bardzo ciekawy cel, a jest nim uregulowanie przepływu limfy w tkankach łącznych poprzez technikę wyciskania. Ważne jest jednak to, aby w celu odbycia takiego zabiegu, udać się do osoby specjalizującej się w tej dziedzinie, gdyż dopiero to da nam pewność, że został on wykonany poprawnie. Jej palce muszą się poruszać z odpowiednio niską prędkością i delikatnością, aby swobodnie „odetkać” nasz układ limfatyczny. Dzięki niemu wygląd naszej skóry ulegnie diametralnej poprawie, cellulit stanie się mniej widoczny a my poczujemy się odświeżeni!

Podsumowanie

Wymienione dziś masaże to zaledwie trzy z wielu możliwości i typów masaży dostosowanych do naszego stanu zdrowia i samopoczucia. Wystarczy wspomnieć o tym, że nie opisaliśmy dziś zabiegów takich jak masaż aromaterapeutyczny, punktowy, tkanek głębokich czy nawet sportowy. Dobry masażysta jest w stanie dzięki swojej wiedzy i umiejętnościach dać nam to, czego szukamy. Nie macie czego się obawiać!