— Posted in Uroda

Najpopularniejsze wypełniacze w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna ma wiele twarzy i co za tym idzie – typów zabiegów, które pomagają nam w walce z upływającym czasem. W orężu specjalistów najczęściej wykorzystywaną bronią są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia czy kwasu polimlekowego. Dziś wyjaśnimy Wam podstawowe kwestie dotyczące tych substancji, takie jak różnice między nimi, czy to, który z nich będzie najlepszy do osiągnięcia efektów, których pożądamy. Gotowi na nową dawkę wiedzy?

Zaczynamy!

Stosowanie wypełniaczy jest rozwiązanie naszych problemów dotyczących urody. Nie tylko mogą one zlikwidować naszej twarzy zmarszczek, dodadzą objętości naszym wargom, ale także pomogą w, chociażby modelowaniu owalu twarzy. Osiągnięte efekty są niesamowicie naturalne, przez co nasz wygląd nie będzie przesadnie wymodelowany.

Kwas hialuronowy

Jest to najpopularniejszy oraz najbardziej uniwersalny środek w medycynie estetycznej. W zależności od gęstości, w jakiej się znajdzie, będzie stosowany w całkowicie innych zabiegach. Gdy rozrzedzimy go, będzie idealny do mezoterapii igłowej. Nieco gęstszą postacią kwasu wypełnimy zmarszczki czy usta, aby dokonać ich korekcji. Natomiast gdy chcemy poddać się wolumetrii, tj. korekcji kształtu twarzy, podamy najgęstszą postać specyfiku.

Hydroksyapatyt wapnia

Ta substancja służy głównie do modelowania twarzy. W naturalny sposób przywraca ona objętość w miejscach, które wcześniej takie było. Efekty utrzymują się aż 12 miesięcy! Dodatkową, bardzo pomocną cechą preparatu jest to, że nie działa w sposób alergiczny! Dlaczego! Otóż może nie zdajecie sobie sprawę z tego, że hydroksyapatyt występuje w naszym organizmie i właśnie dlatego jest tak bezpieczny. Więcej o medycynie estetycznej dowiesz się na http://sopockafabrykaurody.pl/.

Kwas polimlekowy

Wypełniacze na bazie kwasu polimlekowego będą idealne dla osób znacznie bardziej cierpliwych – nieoczekujących od razu diametralnej poprawy wyglądu, lecz stawiających na naturalizm i długo trwające efekty. Substancje zawarte w tym specyfiku działają w sposób powolny, a zmiana naszej aparycji będzie delikatna i stopniowa. Co dostaniemy w zamian? Wystarczy powiedzieć, że będzie to rezultat utrzymujący się przez nawet 2 lata!

Podsumowanie

O tym, który wypełniacz zostanie użyty przy zabiegu, powinien zdecydować lekarz, u którego będziemy poddawać się kuracji. Pod uwagę należy wziąć nie tylko budżet, ale także obszar, obecny stan skóry. Nie każdy specyfik będzie odpowiedni dla każdej osoby, stąd też mądrą decyzją będzie zaufanie doświadczeniu i wiedzy lekarza, którego rady powinny być brane pod uwagę jako pierwsze.