— Posted in Uroda, Zdrowie

Nocna pielęgnacja skóry

Noc to czas regeneracji dla naszej skóry. Po całym dniu działania najróżniejszych czynników zewnętrznych, noszenia makijażu potrzebuje odpoczynku i chwili relaksu. Powinniśmy jej pomóc przez solidne odżywienie i nawilżenie. Opuchlizna, zaczerwienienie, czy widoczny brak świeżości są oznakami, że coś z naszą skórą dzieje się nie tak. Samo umycie nie pomoże – czas na zmianę swojego życia! Jak to zrobić?

Pomóżmy naszemu ciału

Sen jest najważniejszy. Gdy śpimy, nasza skóra usuwa toksyny, dotlenia się nawilża i odżywia. Oczywiście nic nie robi się samo i powinniśmy zdecydowanie podjąć kroki, aby dostarczyć jej wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Substancje wzmacniające w olejach roślinnych, witaminy (zwłaszcza witamina E), substancje nawilżające czy antyoksydanty – postawmy zdecydowanie na nie!

Jaki krem?

Po tym, jak oczyścimy naszą skórę z makijażu, dopiero wtedy możemy wybrać odpowiedni krem na noc. CO warto wiedzieć o tym specyfiku? Przede wszystkim, powinien mieć cięższą konsystencję niż ten na co dzień. Nie bójmy się kremów tłustych i półtłustych, a ważne, żeby był pełen składników odżywczych i nawilżających. Kluczowe jest to, aby dobrać nasz krem do wymagań i wieku skóry. Jeżeli mamy dwadzieścia lat i mamy podrażnioną skórę, nie musimy wybierać kremu liftingującego czy tego z dużą zawartością witaminy E.

Moc olejków

Nocna pielęgnacja skóry to nie tylko kremy. Coraz popularniejsze stają się oleje roślinne czy wszelkiego rodzaju kompozycje olejków. Pomagają nam w odżywianiu skóry czy wspomogą jej regeneracje. Możemy je stosować je samodzielnie lub do spółki z kremami, wzmacniając działanie obu. Olejki, o jakich warto pamiętać, to między innymi:

  • arganowy,
  • z dzikiej róży,
  • z rokitnika,
  • z marakui.

Olejek do ciała

Podsumowanie

Nie powinnyśmy w żaden sposób ignorować tego, co oferują nam drogerie, jak i sama matka natura. Czasami trzeba zrobić tak mało, aby nasza skóra wyglądała świetnie. Warto poświęcić kilkanaście minut na codzienną pielęgnację skóry, a same się przekonacie – zmieni to wasze życie!