— Posted in Uroda

Skuteczne usuwanie zmarszczek wokół oczu

Zgodnie z powiedzeniem, to oczy są zwierciadłem duszy. Właśnie z nich wyczytać można nastrój, radość i smutek. Wszystkie te emocje odkładają się również na skórze wokół oczu. W ten sposób powstają pierwsze zmarszczki zwane kurzymi łapkami. Jak się ich pozbyć?

Przyczyny powstawania kurzych łapek
Kurze łapki to potoczna nazwa zmarszczek mimicznych, które posiada każdy z nas. Nie sposób ustrzec się przed ich powstaniem. Wielkość i głębokość zmarszczek uzależniona jest od wielu czynników m.in. genów, wieku, sposobów pielęgnacji skóry, stosowanej diety i używek. Ponadto skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, przez co zmarszczki mimiczne są jeszcze bardziej widoczne.

Co sprzyja pogłębianiu zmarszczek mimicznych?
Zanim do walki ze zmarszczkami wdrożona zostanie medycyna estetyczna, warto wiedzieć, które działania powodują uwydatnienie kurzych łapek. Pozwoli to na szybszą reakcję i zastosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.
Czynniki sprzyjające powstawaniu kurzych łapek:
– częste i długie opalanie w solarium,
– promieniowanie słoneczne, które powoduje tzw. fotostarzenie się skóry,
– używki takie jak papierosy, powodujące niedotlenienie skóry,
– przewlekłe zmęczenie, brak snu,
– dieta uboga w witaminy i minerały,
– brak lub niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy.

Zabiegi na kurze łapki
Gdy zwykłe kremy zawodzą, medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów, które pomogą odzyskać witalność i promienną cerę. Popularnością cieszą się zabiegi mezoterapii igłowej, polegające na wprowadzeniu bezpośrednio pod skórę preparatów odżywczych przy użyciu cienkiej igiełki. Innym sposobem na odmłodzenie skóry jest zastosowanie zabiegów z użyciem lasera. Ta metoda może okazać się skuteczna również w walce z workami i cieniami pod oczami.
W przypadku głębokich zmarszczek, medycyna estetyczna proponuje kolejne rozwiązanie – wypełnienie. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje usuwania zmarszczek – botoksem i kwasem hialuronowym. Obie metody są skuteczne.

Kiedy zdecydować się na zabieg?
O stan skóry warto zadbać jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu cery, dokładnym zmywaniu makijażu, stosowaniu właściwych kosmetyków. Wszystko to może przyczynić się do poprawy skuteczności walki ze zmarszczkami w późniejszym wieku.
Wizytę u kosmetologa warto zaplanować już w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek. Oceni on stan skóry i określi właściwy sposób postępowania. Natomiast w przypadku głębszych zmarszczek i bruzd skorzystać można z szerokiego wachlarza zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna.